Královská města

Destinace: Maroko » Marrakech » Marakeš

****x
Královská města
Královská města Královská města Královská města
Královská města Královská města Královská města
Termín: od 24.3.2019 do 31.3.2019 - 8/7 dní/nocí Kód zájezdu: 962992
letecká
Doprava: letecká
Strava: polopenze
Kód termínu: 40080335
Cena od: 23 790 Kč
+ příplatky od: 0 Kč

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Exotické zájezdy, Aktivní dovolená, Nákupy


Popis zájezdu:

Popis zajezdu:
Program zájezdu:

Termín:  24.03. –  31.03.2019 


1.den: MARRÁKEŠ

Odlet z Prahy v neděli ve 12:20, přílet do Marrákeše 15:30. Labyrint uliček medíny, pohádkové paláce, čarovné noci na náměstí Djemaa El Fna...město hippies Marrákeš oslavuje comeback mezi turisticky vyhledávaná destinace v jižním Středomoří. Transfer do 4* hotelu, večeře a přenocování.


2.den: MARRÁKEŠ – ESSAOUIRA – SAFI

Snídaně v hotelu, odjezd do města Essaouira, vzdáleného asi 170 km od Marrákeše. Portugalci kdysi pojmenovali toto opevněné město „Mogador“. Dnes je též známé jako „Bíla perla Atlantického pobřeží“ s bílými domy s okenicemi a dveřmi v portugalském stylu a téměř 5km dlouhou písečnou pláží. Prohlídka zahrnuje návštěvu města, přístav s typickými, převážně modrými loďkami, rybí trh, opevněnou věž Skala Kashbah s bronzovými děly ze španělské éry. Essaouira je známa svými výrobky z vyřezávaného cedru, túje či ebenu. Toto nádherné město je též kolíbkou umělců a kulturním uzlem. Poté pokračujeme do města Safi, proslaveného hrnčířstvím, lovem a zpracováním sardinek. Večeře v hotelu.


3. den: SAFI – EL JADIDA – CASABLANCA

Snídaně v hotelu, cesta ze Safi přes El Jadida do Casablancy. Okružní jízda ekonomického a průmyslového hlavního města Maroka: náměstí Mohameda V., vyhlášená rezidenční čtvrť Anfa, plážová promenáda Ain Diab a monumentální mešita krále Hassana II (exteriér) – jedna z největších mešit na světě. Večeře v hotelu.

 

4. den: CASABLANCA – RABAT – MEKNES – VOLUBILIS – FÉS

Snídaně v hotelu, odjezd do Rabatu. Návštěva politického centra země a prohlídka jeho známých dominant: Hassanova věž se zničenými pilíři, velkolepé Mauzoleum Mohameda V, Královský palác (exteriér) a pevnost Oudayas Kasbah. Pokračujeme do Meknés. Město je chráněno trojitými hradbami. K prohlídce města sultána Moulay Ismaila patří náměstí El Hedim, Medina a majestátní brána "Bab Mansour", která je považována za nejkrásnější v Severní Africe. Odjezd do archeologického naleziště Volubilis z římských dob s dodnes neporušenými mozaikami. Pokračujeme do města Fés. Večeře v hotelu.


5. den: FÉS

Snídaně v hotelu, prohlídka duchovního a kulturního centra země založeného sultánem Idrissem v 8.století: mešita Karaouiine, mauzoleum Moulay Idrisse (oba exteriér), Bab Boujloud, medersu Attarine, barvírny kůží, fontána Najjarine, Medina a neutuchající místní tržiště (souk) s úzkými uličkami, kterými se sotva prodere oslík s naloženým nákladem. Večeře v hotelu.


6. den: FÉS – BENI MELLAL – MARRÁKEŠ

Snídaně v hotelu. Dnešní cesta vede přes cedrový a dubový les pohoří Střední Atlas, obzvláště idylickou a zelenou oblastí Národního parku. Krátká zastávka ve městě Ifrane, ležícím ve výšce 1713 m., kde se nachází také resort zimních sportů. Pokračujeme do Beni Mellal. Město leží uprostřed hor obklopené poli a sady. Odjezd do Marrákeše. Večeře v hotelu.


7.deň: MARRÁKEŠ

Snídaně v hotelu, celodenní prohlídka města Marrákeš. Objevíme působivé Saadské hrobky, mešitu Koutoubia (exteriér), přepychový Bahia Palace a nádherné zahrady Menara. Toto antické město vzniklo v 11.století a fascinuje různorodostí etnických skupin, islámskou a arabskou architekturou a neopakovatelnou kombinací barev. Užijeme si jedinečnou atmosféru známého centrálního náměstí Djemaa El Fna s nespočtem atrakcí, tanečníky, akrobaty, zaříkávači hadů, předvádějícími se opicemi a vypravěči mýtů a legend. Na náměstí se nachází i rušné tržiště (souk), které je největší v Maroku. Následuje odchod do hotelu a večeře.


8.deň: MARRÁKEŠ

Snídaně v hotelu, volný program, transfer na letiště, odlet o 16.05 hod, přílet do Prahy 21.15 hod.


Cena zahrnuje:
7x ubytování v 4 * hotelu v 2lůžk. pokoji s polopenzí, transfery klimatizovaným autobusem z / na letiště a během okruhu, prohlídky a vstupy do muzeí a archeologických památek podle programu, profesionální místní průvodce, česky mluvící průvodce, pojištění insolventnosti, letenku, seating, priority boarding, 20kg zavazadlo.

Cena nezahrnuje:
bakšiš pro řidiče a místní průvodce, komplexní cestovní pojištění

Jiné Příplatky:

Jednolůžkový pokoj                                       4 700 Kč

Vstup do mešity Hassana II v Casablance        13 €

Vstup do Majorelle Gardens v Marrákeši          8 €

vstupy mimo cenu se platí na místě


Poznámka:
Změna programu vyhrazena • Minimální počet účastníků pro služby průvodce je 10 osob. Uvádíme aktuální cenu letenky v době přípravy programu, která se může měnit.


 

Kalkulace zájezdu:

Královská města:
ajax kalkulace
 

Nezávazná objednávka:

Hodnota musí být vyplněná.
Hodnota musí být vyplněná.
Neplatný tvar emailu.
Hodnota musí být vyplněná. ve formátu +420xxxyyyzzz bez mezer.
let. (Věk v době skončení zájezdu.)